meriannb
♠Menü
 
♠Hasznos dolgok

 

STRESSZES VAGY?

ANTISTRESSZ:)))

 
♠Keresok
 
♠Magyarok a vilagban-clubok,barati korok,szovetsegek,magyar haz-ak

Nemetorszag- Uj!

irany nemetorszag!

Amerikai Egyesult Allamok:

magyarok arizonaban

los-angelesi magyarok

los-angelesi magyar haz

massachusetts-i magyarok

san-diegoi magyarsag

sarasotai magyarok

hungarians in hawaii

Ausztralia:

magyar-ausztral kozossegi honlap

magyar forum ausztralia

ausztraliai fiatalok

Brazilia:

braziliai magyar haz

Dania:

daniai magyarok

 

Finnorszag:

tamperei magyarok

Franciaorszag:

francia tarsalgasi klub

Hollandia:

amsterdami hungaria klub

Japan:

tokioi magyar klub

Kanada:

kanadai magyarok oldala

kanadai magyar klub

hunhaver forum

viktoria magyar tarsaskor

tisza-kanadai-magyar egyesulet

niagarai magyarok

ottawai magyar haz

Nemetorszag:

erdingi magyarok barati kore

freiburgi magyarok barati kore

hungaria klub munchen

magyar egyesulet berlin

nemetorszagi magyar szervezetek szovetsege

stuttgarti magyarok

Norvegia:

magyarok barati kore

Olaszorszag:

milanoi magyarok

Svajc:

genfi magyar egyesulet

magyar haz

Svedorszag:

skandinaviai fiatalok

sved magyar klub

Uj-Zeland:

aucklandi magyar fiatalok

magyarok uj-zelandon

UK:

londoni magyarok

Venezuela:

caracasi magyar haz

 

 

 

 
♠Zene- filmletoltes

DOCLER

IMESH

 
♠Tesztek
 
♠MENETRENDEK
 
♠Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
♠hanyan vagytok?:)
Indulás: 2004-11-03
 
♠Keresok
 
On-line szotargyujtemeny

Terebess Online

 
G-mail belepes
Felhasználónév:
Jelszó:
  SúgóSúgó

Új postafiók regisztrációja
 
konyvkereso
Keresés a MEK-ben:
 
MP3 Kereső
Egeszseg-Tudomany

Fontos tudnivalók a tetoválásról

  2010.03.04. 22:06

A tetoválás mostanában egyre népszerűbb, a 18-30 évesek mintegy 40 százaléka tetováltatja magát. Bármilyen meglepő is, a tetováltak 65 százaléka nő. Mielőtt valaki rászánná magát a tetováltatásra, nem árt, ha tisztában van a tényekkel a test díszítésének erről az ősi módjáról

A szociopata – Önnek van ilyen ismerőse?

  2010.03.04. 22:03

A szociopata folyamatosan terrorizálja környezetét, ám ezt nem mindig látható, érzékelhető módon teszi, sőt.

Tények, tévhitek a tüsszögésről

  2010.03.04. 22:00

Milyen a tüsszentés sebessége? Lehet-e tüsszögni a napfénytől vagy szex után? Szó esik a tüsszentéssel kapcsolatos babonákról is.

Új típusú antibiotikumot fejlesztettek ki svájci kutatók

  2010.03.04. 21:55

Új típusú antibiotikum kifejlesztéséről számoltak be a Science tudományos folyóiratban svájci kutatók. A hatóanyag sikerrel veheti fel a harcot a többféle szerrel szemben ellenállóvá vált "szuperbaktériumokkal" is.

Gyógyteától is meghalhatunk

  2010.03.04. 21:54

Sokan használnak gyógyszerek helyett természetgyógyászati készítményeket, mert azt hiszik, hogy azok hatékonyak mellékhatások nélkül. Egy ausztrál patológus által a Journal of Forensic Sciences című folyóiratban közölt tanulmány azonban, arra figyelmeztet, hogy a növényi gyógymódok is okozhatnak halálos mérgezést

Megfejtették, mi irányítja a hímivarsejteket

  2010.02.05. 21:28

Amerikai kutatók megfejtették, mi indítja el az ondósejteket, hogy célba vegyék a petesejtet. A felfedezést a Cell című tudományos szakfolyóirat pénteki száma címlapján közölte (www.cell.com).

A hamis gyógyszerek kockázatosak, akár életfontosságú vizsgálatoktól téríthetnek el

  2010.01.30. 22:01

Brit, svéd és amerikai kutatók szerint a vény nélkül és az interneten kapható gyógyszerek akár életveszélyesek is lehetnek, és mivel használatuk következtében sokan el sem jutnak az egészségügybe, akár halálos betegségek is rejtve maradhatnak.

E-cigaretta: szívjuk, ne szívjuk?

  2010.01.23. 23:02

Felhívták a figyelmet az elektronikus cigaretta biztonsági vizsgálataira a görög kutatók, mondván, hogy a tudományos ismeretek igencsak korlátozottak vele kapcsolatban.

Különböző betegségek együtt alkotják a halálos agytumort

  2010.01.23. 22:19

A felnőtteknél leggyakrabban előforduló agydaganat valójában négy különböző kórkép együttese - közölték amerikai kutatók a Cancer Cell című szakfolyóirat kedden megjelent számában.

Óriáspókra bukkantak a sivatagban

  2010.01.21. 05:56

Eddig ismeretlen, tenyér nagyságú óriáspókot fedeztek fel izraeli kutatók a sivatagban.

3 tény, amit tudni kell az antibiotikumokról

  2010.01.21. 05:53

Az EU-tagállamok egészségügyi hatóságai és szakmai szervezetei a felelősségteljes antibiotikum fogyasztás szükségességére figyelmeztetik a lakosságot. Az antibiotikumok helyes alkalmazására azért kell odafigyelnünk, hogy hosszú távon, egyéni és közösségi szinten is megőrizzük az antibiotikumok hatékonyságát.

 

Tudósok egy új halálos vírust azonosítottak-2009

  2010.01.21. 05:44

Amerikai kutatók új halálos, vérzést okozó vírust azonosítottak Afrikában.  

AIDS vírus - Körülbelül 100 éves lehet a HIV

  2010.01.21. 05:41

HIV, AIDS - Megközelítőleg száz éve terjed az emberek körében az AIDS vírus, évtizedekkel régebben, mint azt a tudósok feltételezték, állapította meg egy új tanulmány. 

A leukémiavakcina klinikai próbái

  2010.01.21. 05:37

Első alkalommal kezdődnek humán klinikai próbák a nemrégiben kidolgozott leukémiavakcinával - közölte hétfőn a brit The Telegraph (www.telegraph.co.uk).

Nikkelérzékenység: a nők allergiája?

  2010.01.18. 19:27

 A fémekkel szemben nem csak kontaktallergia alakulhat ki, a nikkellel szembeni érzékenységre akár a rosszul megválasztott táplálékok is felhívhatják a figyelmet!

Így készítsd a zöld teát!

  2010.01.18. 19:21

 A zöld tea készítése különbözik a "rendes" teáétól, ha nem ismered a fortélyokat, könnyen elveszhetnek az értékes anyagok, kárba mehet a kellemes aroma. Segítünk, hogy minden kortyot kiélvezhess!

Egyre több Down-kóros gyermek születik

  2010.01.18. 12:56

 

Az elmúlt néhány évben drámaian emelkedett a Down-kóros gyermekek aránya az USA-ban: 1979 és 2003 között mintegy 31 %-kal. A vizsgált időszakban a Down-kór gyakorisága növekedett az idősebb korban gyermeket vállaló anyáknál, és kissé csökkent a fiatal kismamáknál.

Tudattalanul hozzuk a legjobb döntést

  2010.01.16. 19:43

 A Rochester Egyetem kutatói bemutatták, hogy a korábban hibás döntéshozónak vélt emberi agy valójában arra van programozva, hogy a lehető legjobb döntéseket hozzuk az elérhető információk alapján.

 

Daniel Kahneman és Amos Tversky 2002-ben nyerték el a Nobel-díjat 1979-es kutatásukért, amely azt vitatta, hogy az emberek nagyon ritkán hoznak racionális döntéseket. Azóta ez általánosan elterjedt tudássá vált a kogníciót kutatók körében.

Tudnivalók a méh- és darázscsípésekről

  2010.01.16. 19:40

 A méh- és darázsméreg allergia a legritkábban előforduló allergiás betegség. Enyhébb esetben bőrpírt, duzzanatot, fájdalmat okoz, súlyosabb esetekben hörgőgörcs és sokk, majd légzés-bénulás és keringésmegállás következik be. Évente hazánkban átlagosan egy-két allergiás beteg hal meg a súlyos tüneteket kiváltó csípések következtében.

A méhek mégrge pusztítja a daganatos sejteket

  2010.01.16. 19:38

 


A Washington Egyetem kutatói a méhek mérgében lévő toxinok segítségével sikeresen pusztítottak el daganatos sejteket. A tudósok a méhek mérgének fő alkotóelemét nanotechnológia segítségével apró gömbökhöz erősítették, amelyeket nanoméheknek neveztek el.

 

Állatkísérletek során a tudósok rájöttek, hogy a nanoméhek képesek a melittin nevű mérget a tumorsejtekhez szállítani anélkül, hogy az egészséges sejtek károsodást szenvednének. A megfigyelések szerint a méreggel kezelt daganatok nem terjedtek tovább, illetve visszafejlődtek. 

Mit hordunk a tenyerünkön?

  2010.01.16. 19:29

 A nők kezén több baktérium él, mint a férfiakén. A kezünk rengeteg baktériumnak ad otthont, mint kiderült, még annál is többnek, mint korábban gondolták a kutatók.

 

A Colorado Egyetem kutatói 4700 típusú baktériumtörzset azonosítottak 102 emberi kézen. Ez kezenként 150 különböző típusú baktériumot jelent. A vizsgálatot végző kutatók maguk is meglepődtek ezen az eredményen. 

Új kórházi szuperbaktérium

  2010.01.16. 19:27

 Az egészségügyi szolgáltatóknak egy új halálos, gyógyszerrezisztens baktérium ellen kell felfegyverkezniük, amely egyre elterjedtebb a kórházakban és más intézményekben.

Baktériumok: károsak vagy nem?

  2010.01.16. 19:24

 A modern világ teljesen antibakteriális környezetében hajlamosak vagyunk elhinni, hogy csak a halott baktérium a jó baktérium. Vannak azonban olyan kórokozók, amelyek hasznosak, sőt szükségesek, ugyanis erősíthetik immunrendszerünk működését.

 

Több felmérés során bizonyítást nyert, hogy a nagyobb családok gyermekei, valamint azok a kicsik, akik sokat tartózkodnak az óvodában (vagyis akik jobban ki vannak téve a kórokozóknak) kevésbé hajlamosak az allergiás megbetegedésekre és az asztmára, mint hasonló korú társaik.

Természetesen nem vagyunk képesek szétválasztani a jó baktériumokat, a betegségeket okozóktól, de bizonyos esetekben felismerhetjük, hogy mely tevékenységek jelenthetnek veszélyt, és melyek ártalmatlanok.

Gránátalma kenőcs fertőzésekre

  2010.01.16. 19:14

 Kenőcsöt lehet készíteni a gránátalma héjából, mellyel az olyan kórházi fertőzések kezelhetők, mint például a nagyon veszélyes methicillin rezisztens (ezzel az antibiotikummal szemben ellenálló) Stapyhlococcus aureus (MRSA) baktérium okozta infekciók.

Higanyveszély: eltört a lázmérő!

  2010.01.16. 19:07

 

 Valóban ennyire veszélyes a higany? Mit tegyünk, ha eltörött a higanyos lázmérő? Valószínűleg mindenki ismeri a higany szobahőmérsékletű állagát. Ha máshol nem, az iskolapadban kémia órán találkozhattunk vele.

Mosószer helyett baktériumfertőzés

  2010.01.16. 19:02

 A genetikailag módosított baktériumokkal megfertőzött szövet képes lélegezni, és megemészti a szennyeződéseket. Amerikai kutatók verejtékkel és testszaggal táplálkozó baktériumok előállításával kísérleteznek.

Elképzelhető, hogy hamarosan nem lesz többé szükség nagymosásra, és a mosószer- és mosógépgyártók is lehúzhatják a redőnyt. Amerikai kutatók szerint az öntisztuló ruhadaraboké a jövő.

Alábecsülik a CT-vizsgálatok jelentette sugárterhelést

  2010.01.16. 07:06

 Alábecsülik a CT-vizsgálatok jelentette sugárterhelést

 

Rejtélyes csomag az egyiptomi múmia hasüregében

  2010.01.16. 06:58

 A legmodernebb komputeres tomográffal (CT) végzett rétegvizsgálat szerint nem rejt madármúmiát a bridgeport-i Barnum Múzeumban lévő négyezer éves egyiptomi múmia hasürege.

 

A szuperegér hihetetlen ereje

  2010.01.16. 06:28

 Egy amerikai laboratóriumban él egy szuperegér. Fáradhatatlan, szexmániás, nem hízik és igen magas a várható élettartama. A kis állat minden tejesítményhatárt túllép, és mindezt egy géninjekcióak köszönhetően.

Horrorisztikus eset: testvér a testvérben-2006-os cikk

  2010.01.16. 06:25

 Az indiai Nagpurban élő fiatalember, Szandzsu Bagat hasa olyan óriásira megpuffadt, mintha kilenc hónapos terhes lett volna. Rosszul érezte magát, lélegezni is alig tudott. Az orvosok nem tudtak pontos diagnózist felállítani, beutalták hát Mumbai (a valahai Bombay) kórházába, műtétre, melynek eredménye nemhogy elképesztette, hanem egyenesen megdöbbentette az orvosokat.

Vakmerő vírusvadászok

  2010.01.15. 23:21

 - Ránk rontott valami - mondja dr. Bruce Gellin -, és nem tudjuk, mi az.
Gellin doktorra, az USA országos védőoltási programjának vezetőjére most pályájának legnehezebb erőpróbája vár. Feladata minden idők legnagyobb vakcina-előállítási vállalkozásának összehangolása egy mindeddig tisztázatlan nagyságrendű fenyegetéssel szemben egy alighogy elkészült vakcina felhasználásával, amelynek mellékhatásait egyelőre vizsgálják.
Az őszülő, ám fiatalosan könnyed epidemiológus (a járványos betegségek specialistája) mégis feltűnően gondtalannak látszik. - Véletlenül sem ejtené ki a száján azt a szót, hogy nyugtalan - árulja el ápolónő felesége, Sharon. - Inkább így fogalmaz: "Ez most érdekesnek ígérkezik."
A sertésinfluenza idén tavasszal robbant be a köztudatba, majd el is tűnt az újságok címoldaláról. A színfalak mögött azonban orvosok és kutatók serege dolgozott megállás nélkül, mit sem törődve olyan kicsinységekkel, mint a kialvatlanság vagy egyes esetekben a magánéletükben bekövetkezett katasztrófák. Figyelemre méltó eredményeket értek el: miután áprilisban fölfedezték a lakosság körében gyorsan terjedő új kórokozót, a tudósok hónapok alatt azonosították a vírus összes génjét. A közegészségügyi szakértők és az illetékes hatóságok úgy határoztak, hogy vakcinát kell készíteni, majd be is kell vetni. A gyártók hozzáfogtak több millió adag előállításához, és önként jelentkezőkön próbálták ki a készítményt. Mindezt anélkül, hogy tudták volna, mit hoz az ősz és a tél, a tipikus influenzaidény.
- Nem volt kristálygömbünk - mondja dr. Gellin. - Be kell látnunk, hogy léteznek ismeretlen tényezők, mégsem odázhatjuk el a döntéseket.
Hónapok óta éjjel-nappal csörög és sípol a mobiltelefonja, hívások és szöveges üzenetek érkeznek Ausztráliából, Európából és az atlantai Szövetségi Járványügyi Központból (CDC). Mindenki ugyanazokkal a problémákkal birkózik:
 Idejében megérkezik-e az oltóanyag? Mint minden influenza elleni vakcinát, ezt is megtermékenyített tyúktojásban állítják elő, de tojásonként csak a szokott mennyiség egyharmada termelhető ki. A cél nem csekély, mintegy 160 millió amerikai beoltása, ám lehetséges, hogy október végéig ennél jóval kevesebb adag válik hozzáférhetővé, holott addigra a tüszszögő emberek széles körben elterjeszthetik a kórt.
 Ha kész a védőoltás, vajon a nagyközönség szívesen fogadja-e? A sertésinfluenza áprilisban megkongatta a vészharangot, mivel semmit sem tudtunk róla - a kutatók végül megállapították, hogy sertés-, madár- és emberi influenza vírusának génjeit tartalmazza -, és mivel Mexikóra olyan keményen sújtott le, lezárták az ország fővárosát. Mostanra azonban Amerikában és másutt sokan úgy vélik, nem nagy a veszély. Hajlamosak gyanakvással tekinteni a védőoltásokra, főleg azokra, amelyeket gyermekeknek és várandósoknak szánnak. Az összes terhesség akár 20%-a spontán vetéléssel ér véget, így nem kétséges, hogy egyes kismamák elvetélnek majd a beoltás után is. Vajon az emberek az efféle problémákat a vakcina számlájára írják majd?

Transzzsírok

  2010.01.15. 23:18

 A transzzsírok vagy transzzsírsavak a telítetlen zsírok közé tartoznak, de a telített zsírokhoz hasonló a hatásuk. Ez azt jelenti, hogy ártanak az érrendszer és a szív egészségének, mivel megnövelik a vérben a "rossz" koleszterin szintjét. Az általunk elfogyasztott transzzsírok többsége - mintegy 60 százaléka - melléktermékként keletkezik a hidrogénezés során, amikor hidrogént buborékoltatnak át folyékony növényi olajokon, hogy azokból a sütemények és kekszek gyártásához használható szilárd zsiradékot készítsenek. A hidrogénezés javítja az ételek ízét, stabilitását és eltarthatóságát.
Transzzsírok az olajok melegítése közben is keletkezhetnek, és természetesen is előfordulnak például a marha és a juh húsában és tejében.

Trenírozza az agyát!

  2010.01.15. 23:12
Elfelejtette, hová tette a szemüvegét? Képtelen felidézni az új kolléga nevét? - Az efféle dolgok elfelejtése arra utal, hogy rengeteg dologgal foglalkozunk - mondja dr. Zaldy S. Tan, a bostoni Beth Israel Deaconess Orvosközpontban működő Memóriazavar Klinika igazgatója. - Ha az ember nem figyel oda, az emlékkép, amelyet alkot, nem elég erős, ezért később problémát jelent az információ felidézése.
Harry Lorayne szerint, aki kötetet szentelt a témának, a lényeg az, hogy formában tartsuk az agyműködést. - Az emberek edzik a testüket, de mit ér a kisportolt fizikum, ha nem társul hozzá jó szellemi állapot? - Persze mindent le lehet írni, listákat lehet összeállítani, és elektronikus jegyzeteket lehet hagyni a BlackBerryn, mobilon vagy PDA-n. Ha azonban nincsenek a keze ügyében ezek az eszközök, vagy ha fejleszteni szeretné a memóriáját, próbálja ki az alábbi, szakemberek által javasolt stratégiákat az emlékezőképesség javítására.

iPill: az intelligens tabletta

  2010.01.14. 23:58

 

Manapság még azt mondhatja az orvos: – Vegyen be két tablettát, és hívjon fel holnap reggel. – Nemsokára azonban ez már így is elhangozhat:: – Vegye be azt a tablettát, és az majd felhív engem holnap.

Már tudjuk, miért jó a fokhagyma

  2010.01.14. 23:56
Kutatók között széles körben elterjedt nézet, hogy a fokhagyma ízét és illatát adó szerves összetevője, az allicin a világ egyik legelterjedtebb antioxidánsa. Azt azonban egészen mostanáig nem tudtuk, hogy hogyan fejti ki hatását, és miért ez halmozódik föl a fokhagymában, szemben a gyakoribb antioxidánsokkal (E-vitamin, Q10 koenzim), amelyek a szabad gyökök káros hatásától védenek meg.

A másnaposság mítoszai

  2010.01.14. 23:54
Legalább annyi mítosz kering a másnaposságról, ahány koktél van, ami okozhatja ezt a kellemetlen állapotot. A lefekvés előtt fogyasztott tészta, és a reggeli sör megér egy alaposabb vizsgálatot. Lássuk hát a leggyakoribb tévhiteket!

Láthatatlan műtéti heg: vakbélműtét a hüvelyen át

  2010.01.14. 23:51
A sebészet egyik legizgalmasabb új kutatási területe a minimál invazív sebészet. Nagy figyelmet kapott hát az a hír, hogy amerikai kutatók hasi metszés nélkül távolították el egy páciens vakbelét: a behatolás a hüvelyen keresztül történt.

Vírusfertőzés és agydaganatok

  2010.01.14. 15:08

 A tudósok már régóta keresik az összefüggést – több-kevesebb sikerrel – a vírusok és a rák között. Most az agydaganatról derült ki, hogy köze lehet egy vírusfajtához, az ún. cytomegalovírushoz.

Amalgámkiválasztás

  2010.01.14. 15:06

 Vitaminokkal, ásványi anyagokkal és gyógynövényekkel Már az ősi Kínában is ismerték az amalgámtömést mint a fogszuvasodás kezelési módját. Európában 150 évvel ezelőtt Franciaországban vezették be először, de amikor az első orvos Amerikába kivitte a módszert, ott sarlatánnak kiáltották ki az illetőt, lecsukták, és az amalgámot betiltották. Több országban viszont 1938-tól kezdődően kötelező tömési módként vezették be…

A férfiak nem szeretnek kezet mosni

  2010.01.14. 15:04

 A kézmosás a baktériumok és vírusok terjedése elleni leghatékonyabb módszer. Mégis, egy brit kutatás szerint a férfiak közel egyharmada csak akkor mos kezet, ha az szemmel láthatóan piszkos.

Fontos tudnivalók a tetoválásról

  2010.01.14. 15:00

 A tetoválás mostanában egyre népszerűbb, a 18-30 évesek mintegy 40 százaléka tetováltatja magát. Bármilyen meglepő is, a tetováltak 65 százaléka nő. Mielőtt valaki rászánná magát a tetováltatásra, nem árt, ha tisztában van a tényekkel a test díszítésének erről az ősi módjáról.

Hova bújtak a kórokozók?

  2010.01.14. 14:56

 Nem ön az egyetlen, aki fél a baktériumoktól. A mizofóbia gyakori, és egyre súlyosbodik, ahogy a rohanó életben lerövidül a takarításra szánt idő. A félelmet lecsökkentheti, ha tudjuk, hogy hol rejtőzködnek a kórokozók, ott alaposabban kitakaríthatunk. A kutatási eredmények nem egyeznek teljesen, de van néhány olyan pont, ahol a megbúvó ellenséget sikeresen nyakon csíphetjük.

Fedezzük fel a fahéj ismeretlen előnyeit!

  2010.01.14. 14:50

Mindennapi fűszer, mégis, sokan nem ismerik a megszokottól eltérő alkalmazásait, számtalan előnyös tulajdonságát. Pedig a fahéj bőrtápláló, memóriajavító és még az elhízást is meggátolja.

Antibiotikumok helyettese - Az ezüstkolloid-terápia

  2010.01.14. 14:30
Nem ismerünk olyan baktériumot, amelyet az 5 milligramm/liter koncentrációjú ezüstkolloid maximum hat percen belül el ne pusztítana. De a gombák és a vírusok is 3-4 percen belül megszűnnek létezni, ha ezzel az anyaggal találkoznak...

A gyógynövények és a gyógyszerek kölcsönhatásai

  2010.01.14. 14:25
A leggyakrabban használt gyógynövény-kiegészítők alábbi felsorolása feltárja azokat a lehetséges problémákat, amelyek a más gyógyszerrel együttesen történő bevétel esetén előfordulhatnak. Sajnos, igen kevés tudományos információ áll csak rendelkezésre arról, hogyan lépnek interakcióba a gyógynövények és a gyógyszerek.

Hogyan hat a globális felmelegedés a vírusok fajok közötti terjedésére?

  2010.01.14. 14:23
Egy szakértőkből álló kutatócsoport az Idaho-i egyetemen azt fogja vizsgálni, hogy a globális felmelegedés kapcsán előnybe kerülő, magasabb hőmérséklethez alkalmazkodott vírusok könnyebben terjednek-e a fajok között.

A zöld tea ígéretes a rák megelőzésében

  2010.01.14. 14:21

Jó ideig nem hitt benne az orvostudomány, ám vizsgálatok egyre meggyőzőbben mutatják, hogy a rák több formája ellen is védhet a zöld tea.

Az elme varázslatos ereje: sorsalakítás agykontrollal

  2010.01.11. 14:49

Ha valaki azt mondja: a dohányzásról néhány nap alatt egyszer s mindenkorra le lehet szokni, vidáman, különösebb szenvedés nélkül, a legtöbb bagós csúfondárosan mosolyogva kéri a receptet. De van ilyen módszer, például az agykontroll.

Vércsoport-diéta: őseink eledele

  2010.01.11. 14:47

Ennek a diétának az alapgondolata, hogy a különféle vércsoportok más-más történeti korokban alakultak ki, s ezekben az időszakokban eltérő étrendhez szokott hozzá az emberek emésztőrendszere. Ha azokat az ételeket fogyasztjuk, amelyeket vércsoportuknak megfelelően az őseink is ettek, elérjük ideális testsúlyunkat és egészségi állapotunkat – ellenkező esetben viszont árthatunk is magunknak.

Tisztaság természetesen

  2010.01.11. 14:44

A háziasszonyok nagy büszkesége a makulátlanul ragyogó lakás, a frissen mosott, illatos ruha. Az áruházak polcain található tisztítószerek közül nehéz kiválasztani a megfelelőt. De vajon dédanyáink hogyan tartottak rendet és tisztaságot vegyszerek nélkül?

Őssejtek jelene és jövője

  2010.01.11. 14:42

 

Az emberi szervezet sejtjeinek legnagyobb része meghatározott feladatokra specializálódik. Így például a szívizomsejtek, az agysejtek, a tüdőhámsejtek – mind más-más terület felelősei.

A lélek rejtjeles éjszakai üzenetei

  2010.01.11. 14:25

Az álmok valódi kincsek: segítségükkel az ember beláthat lelke rejtett területeire. A felbukkanó képek a tudattalan titkos üzenetei, amelyeknek megfejtésével az álmodó sokszor közelebb kerülhet sorsproblémáinak megoldásához.

Modernkori csodák a háztartásban

  2010.01.11. 14:23

Ezüst a mosógépben és a hűtőszekrényben? Influenzasemlegesítő, allergiamegelőző légtisztító? Ami néhány évtizede még elképzelhetetlen volt, ma már valóság. A háztartási gépek napjainkban minden problémára megoldást nyújtanak.

Fókuszban a vérnyomás

  2010.01.11. 14:21

A magas vérnyomás manapság már nemcsak az időseknek okoz problémát. Egyre több fiatal szembesül a kellemetlen betegséggel. Powntokba szedtük a legjellemzőbb tüneteket, a megelőzés módjait, a kezelési lehetőségeket.

Gránátalma a szív és az érrendszer egészségéért

  2010.01.11. 14:17

A szívbetegségek megelőzése elsődleges cél az egészség megőrzéséhez. A normális testsúly, a mindennapos testmozgás, a szívbarát étrend sokat segíthet ebben, ám fokozza a szívbetegség kockázatát a magas koleszterinszint, a dohányzás és a stressz.

Virágot a kórházba: miért tilos?

  2010.01.08. 05:22

 

Tényleg igaz, hogy a virágok vizében akár halálos betegségeket okozó baktériumok is élhetnek? A virágok tényleg elszívják az oxigént a betegek elől? A csokrok valóban egészségi és biztonsági kockázatot jelentenek az orvosi berendezések körül?

Hogyan segítsünk szeretteinknek leszokni a dohányzásról?

  2010.01.08. 05:18

 

Ha szeretteink, ismerőseink közül valaki le akar szokni a dohányzásról, nagyon sokat segíthetünk neki. Sokszor már az is elég, ha tudja, mellette állunk, számíthat ránk.

A majdnem lefejezett fiú esete

  2010.01.06. 05:21
Az egyenesben száguldó piros Minit tizenöt ütött-kopott járgány üldözte. A kormánynál ülő 11 éves Chris Stewart az ideális ívet kereste a következő kanyarhoz. Az újoncok közül csak aznap léptették elő junior kategóriájú versenyzővé - de máris az élen haladt a hampshire-i Alton közelében lévő Brick Kiln Farm versenypályáján.
A bukókerettel, a szélvédő helyén pedig drótráccsal felszerelt, leegyszerűsített versenyautója, a Dent Magnet (Horpadt Mágnes) óránként úgy 50 kilométerrel haladt. Christ a biztonsági öv a kagylóülésbe préselte; nyakvédőt és az egész arcát eltakaró bukósisakot viselt.
A burkolatlan pályán a kanyar felénél elveszítette az uralmat járműve felett. Egyenesen a fűvel benőtt töltésbe félig beágyazott acélkorlát felé csúszott. Nagyon megrémült. - Jaj, ne! - És behunyta a szemét.

Ezért élnek 100 évig

  2010.01.06. 05:19
Nálunk minden időtálló. - mondja Luca Deiana professzor az irodájában. Cagliariban vagyunk, Szardínia fővárosában, ahol minden öreg. A sziklás sziget, melynek geológiailag ősi gránit- és bazalttömbjeit már a Krisztus születése előtti időkben is birkalegelők borították. - Nagyapáinktól tudjuk, hogy itt mindig voltak nagyon öreg emberek. Az 1800-as években százévesnél idősebbek is éltek itt. A Kent’annos - így üdvözöljük egymást, melynek jelentése: 100 évig. - Vagyis élj ilyen sokáig. A jelek szerint Szardínián erre van is esélye az embernek.

Nem fog fájni

  2010.01.06. 05:16
Nem tudom, mi lehet velem, már hetek óta alig állok a lábamon - mondta Vörös Lajos* teherautó-vezető (a nevet megváltoztattuk) egy barátjának. - Néha kiráz a hideg, nem tudom kipihenni magam. És hozzá még azok a fránya kiütések, amelyek nem akarnak elmúlni.
A házi patika nem segített, ezért a 39 éves miskolci férfi pár nap múlva elment a háziorvoshoz. A laborvizsgálat azt mutatta: valahol a szervezetében gyulladás van, az lehet a tünetek hátterében. De hol?
Vizsgálatok hosszú sora kezdődött - vérvételek, ultrahang, röntgen. Végül kiderült, hogy a bűnös egy mogyorónyi tályog a felső állcsontban. Innen időről időre baktériumok rajzottak ki a férfi vérébe és árasztották el a szervezetét.
Műtétre került sor, nem is egyre. Először a nagyőrlőket, majd az egyik kisőrlőt kellett kihúzni. Azután fel kellett vésni a csontot, hogy kivegyék a gennyes tasakot. Sajnos nem tudták egészben eltávolítani, valamennyi visszamaradt, az pedig betört az arcüregbe. A következmény: újabb műtét. - Több mint négy hétig tartott a tortúra. És csak a végén fogtam fel teljes valójában, hogy a fél fogsorom hiányzik. Most megyek műfogsorért, remélem, megszokom - mondja Vörös Lajos. - Az dühít a legjobban, hogy tulajdonképpen én tehetek az egészről. A tályogot egy elhalt fog okozta, amit ki kellett volna húzatnom.
Vörös Lajos akár még szerencsésnek is mondhatja magát, hogy ebben a stádiumban felismerték a bajt. Olyan is előfordult már, hogy a tályog a koponyán belülre került, és halálos agyhártyagyulladást okozott.

Transzzsírok

  2010.01.06. 05:12
Kérdés | Mik azok a transzzsírok?

Tizenhárom dolog, amit eddig nem tudott a növekvő testsúlyról

  2010.01.06. 05:11
Steven Blair "kicsi, kövér, kopasz fickó"-nak mondja magát. 165 centijével és 90 kilójával azonban jóval egészségesebb is lehet, mint sok, nála magasabb és vékonyabb férfi. Heti 40 kilométert fut, naponta 5-8-szor fogyaszt gyümölcsöt és zöldséget, kerüli a feldolgozott és zsíros élelmiszert. A Dél-Karolina Egyetem testedzés-tudományi és epidemiológiatanáraként Blair az élő példája annak, hogy sokan nem tehetnek a túlsúlyról. Szakterülete fejlődésének nyomán azonban kezdi megérteni, miért.
Kiderült ugyanis, hogy a gének, a hormonzavarok, sőt még vírusfertőzés is szerepet játszhatnak az elhízásban. A kevesebbet evésnek és a többet mozgásnak valójában nincs olyan sok köze a fogyáshoz, mint gondolnánk. - Ez mind ellentmond annak, amit az emberek tudni vélnek - mondja Blair. - Ha látszik valakin, hogy túlsúlyos, könnyű azt mondani, hogy bizonyára nem próbálkozik, nyilván lusta, de sokszor nem így van.
Anyaggyűjtő csoportunk áttekintette a legújabb felméréseket, megkérdezte az elhízáskutatásban élen járó szakorvosokat, és meghallgatta a testsúlyuk megőrzéséért küzdő nők és férfiak tapasztalatait. Íme, a legújabb (és sokszor váratlan) álláspontok.

Mindenki másképp alszik

  2010.01.06. 05:07

 

Másutt a világban a mienktől nagyon eltérő módon szundikálnak. Van-e valami, amit e téren tanulhatunk tőlük?

Egyre többen fordulnak az alternatív orvosláshoz

  2010.01.03. 13:59

Az alternatív gyógyászati megoldások egyre nagyobb teret hódítanak az egészségpiacon. Egy felmérés arról számol be, hogy a vevők hogyan választanak az elérhető számtalan gyógymód között.

Tíz meglepő tény a koleszterinről

  2010.01.03. 13:57
A legtöbben hallottunk már a koleszterinről, és általában a zsíros ételek és a szívbetegség jut az eszünkbe róla. A magas koleszterinszint valóban nem jó, de ez még távolról sem minden, amit a koleszterinről tudni lehet

Internetező gyerekek, aggódó szülők

  2010.01.03. 13:54
Amerikai kutatók azt vizsgálták, mitől féltik elsősorban a szülők a felügyelet nélkül internetező gyerekeiket, és kiderült, hogy nem minden veszélyt vesznek komolyan.

Baktériumok a cigarettában

  2010.01.03. 13:52
Amerikai és francia tudósok közleménye szerint a cigaretta a már ismert mérgező vegyi anyagokon kívül baktériumokat is tartalmaz.

A lehetséges bűnözői magatartás már korán megnyilvánul

  2010.01.03. 13:49

Amerikai és brit kutatók kimutatták, hogy azok a gyerekek, akik 3 éves korukban nem félnek a hangos, kellemetlen hangoktól, felnőttként nagyobb valószínűséggel követnek el bűncselekményeket

Mit jelent a mánia bipoláris betegség esetén

  2010.01.03. 13:47

 

A mániás depressziónak is nevezett bipoláris betegség közel 6 millió embert érint az Egyesült Államokban, ez a felnőtt népesség 2,5 százaléka. A legtöbb embernél a depressziós és a mániás fázisok váltakozása jellemzi a bipoláris betegséget.

Az irritábilis bélszindróma tüneteinek enyhítése

  2010.01.03. 13:44

Elsősorban fiatal nők betegsége az IBS, az irritábilis bélszindróma, amely fájdalommal, felfúvódással, bélgázokkal, székrekedéssel vagy éppen hasmenéssel jár. Ausztrál kutatók egy új diétát ajánlanak a tünetek enyhítésére.

Diktál a beteg, írja az orvos?

  2010.01.03. 13:42

 

Az orvos-beteg kapcsolat különleges viszony. Az orvos a beteget legsebezhetőbb állapotában látja, és gyakran intim információkat is megtud. De míg a beteg az orvos számára nyitott könyv, a beteg nem tudja, mit gondol az orvos, ha felhúzza a szemöldökét vagy talányosan hümmög. Az alábbiakban néhány szakorvos – bőrgyógyász, kardiológus, szülész-nőgyógyász többek közt – elmondja, hogyan tud legjobban segíteni a betegeinek.

Oxigénnel gyógyítható a klaszter fejfájás

  2010.01.03. 13:40

 

Gyógyszer nélküli kezelési lehetőségre van kilátás a cluster fejfájásban szenvedő páciensek számára. A legújabb eredmények szerint ugyanis helytálló az áramló oxigén létjogosultsága ezeknél a betegeknél.

A rák tünetei - nők figyelmébe!

  2010.01.03. 13:36

A nők általában egészségtudatosabbak, mint a férfiak, ám ez a fiatalabbakra sajnos nem vonatkozik. Ők ugyanis hajlamosak nem tudomást venni a rák néhány tünetéről, mondván, hogy az csak az idősebbek betegsége. Ez általában igaz, de sok fiatalt is utolérhet ez a kór.

Néhány tanács válogatós gyerekek szüleinek

  2010.01.03. 13:33

 

Sok mindent kell tennünk az egészséges táplálkozásért, és számos dolgot már egészen korán jobb elkerülni. Fontos, hogy gyerekünkből ne legyen a gyorséttermek állandó vendége.

 
Mit ne tegyen a szülő?

1. Ne vesztegessük meg a gyereket azért, hogy megegye a főzeléket. Akár TV-nézés, akár sütemény a megvesztegetés, csak rövid távion működik. Végül biztosan megutálja a gyerek a zöldségfélét, ha az az „ára” valamilyen jutalomnak.

2. Ne csináljunk mítoszt a süteményből, édességből. Ha elzárva, egy felső polcon tartjuk, az édesség csak felértékelődik a gyerek szemében. Vagy ne tartsunk édességet otthon, vagy vásároljunk egészséges, de elérhető desszertet.

3. Ne korlátozzuk a gyereket bizonyos gyermekételek elfogyasztására. Legjobb, ha a gyerek ugyanazt eszi, mint a felnőtt, és mindig találjunk időt a közös étkezésre.

4. Ne adjuk fel. Előfordul, hogy tizenötször is meg kell kínálnunk például brokkolival, de ne adjuk fel, és ami a legfontosabb, ne erőltessük, mert annak biztos utálat lesz a vége.

 

Néhány jó ötlet:

– Ne gondoljuk, hogy a gyerek eleve nem eszi meg az egészséges ételeket.

– Legyen inkább szórakozás az étkezés, nem gyötrődés.

– Készítsünk kis adagokat, vagy például csempésszük bele a sütőtökpürét a palacsintába.

– Már korán, akár a gyerek 15 hónapos korában kínáljuk meg többféle étellel, ebben a korban még igen elfogadók a kicsik. Fontos persze a példamutatás.

– Minél kevesebb édes üdítő, TV-nézés, és minél több közös családi program legyen a szabadban.


A titokzatos nemi vágy

  2007.05.11. 20:45
A nemi vágy kifejezés már önmagában is valamiféle csábító izgalmat sugároz, a puszta kiejtése felhívásként hat. Minden ép és egészséges ember ismeri a vágyat. Ám bármilyen általános is, ez még nem jelenti azt, hogy mindenkinél egyforma lenne, és számtalan meghatározása létezik

A kialvatlanság bizonytalan erkölcsi döntésekhez vezethet

  2007.05.11. 20:36
Személyes dilemma előtt áll? Mielőtt döntene, aludja jól ki magát, a kialvatlanság ugyanis gyengíti az erkölcsi ítélőképességet.

Szenzációs új gyógyszer az AIDS ellen

  2007.05.11. 20:35
Hihetetlenül izgalmas”, „út a reménységhez”, „rendkívül fontos mérföldkő”, így jellemezték szakemberek azt a legújabb gyógyszert, amely azokon az AIDS-betegeken segít, akik szervezetében a HIV vírus már minden gyógyszerrel szemben ellenállóvá vált.

Leheletvizsgálattal kimutatható a tüdőrák

  2007.05.11. 20:23
Ígéretesek az első kísérletek a leheletvizsgálattal, amellyel a tüdőrákot kívánják kimutatni clevelandi kutatók, de a vizsgálati eszközön a tervezők szerint még finomítani kell.

A szerelem, mint kábítószer

  2007.05.11. 20:22
MRI-vizsgálattal kiderítették, hogy a szerelmesek agyában ugyanaz a rendszer aktiválódik, mint ha kokaint szednének. Ráadásul ez nem az az agyi terület, amely a szexuális izgalomért felelős.

Egészséges-e a csokoládé?

  2007.05.11. 20:21
Most már bizonyított tény: a csokoládé valóban jót tesz a szívnek, mert antioxidánsokban gazdag flavonoidokat tartalmaz. Ugyanakkor azonban, sajnos, hizlal is.

Szőrtelenítő fodormenta tea

  2007.05.11. 20:19
Török kutatók felfedezték, hogy a fodormentából főzött tea gátolhatja a túlzott szőrnövekedést nőknél. A jelenségre úgy figyeltek fel, hogy a törökországi Isparta nevű városból jelentették, hogy a férfiak csökkent libidója, azaz az alacsony adrogénszintje minden bizonnyal a fodormentából főzött tea fogyasztásának tudható be.

Oltóanyag tüdőrák ellen

  2007.05.11. 20:17
Kísérleti fázisába érkezett a tüdőrák leggyakoribb formája elleni oltóanyag, amely az előzetes kísérletek alapján sokak életét meghosszabbíthatja.

A szeléntabletta segít a HIV leküzdésében

  2007.05.11. 20:14
Amerikai kutatók szerint a naponta szedett szeléntabletta meggátolhatja, hogy a beteg vérében elszaporodjon a HIV vírus.

Hisz Ön a varázslatban? – A mágia és a babona szerepe mindennapjainkban

  2007.03.06. 17:14
Egy új kutatás szerint az úgynevezett mágikus gondolkodás, a varázslat – például az abban való hit, hogy ha rosszat kívánunk valakinek, az illető megbetegszik – sokkal elterjedtebb, mint gondolnánk.

Elfojtott emlékek – tények és kitalált történetek

  2007.03.06. 17:12
A Veszedelmes viszonyok című 1782-ben írt regényben a szép és mélyen vallásos Madame de Tourvel, miután megcsalta a férjét, teljesen törli emlékezetéből az esetet, és zárdába vonul. Fogalma sincs róla, mi vitte erre az elhatározásra, ám az emlék nem sokkal később tragikus körülmények között fölelevenedik.

Érez is a beteg az új művégtaggal

  2007.03.06. 17:08
Amerikai tudósok beszámoltak egy új eljárásról, amelynek segítségével az idegpályák „átirányításával” a beteg érzi műkeze mozgásait.

Lézer fésű kopaszoknak

  2007.03.06. 16:56
Nincs többé kopasz fej, szólt a régi hirdetés, és lehet, hogy ez az ígéret napjainkban valóra válik. Az FDA jóváhagyta egy amerikai cég termékét, a lézeres fésűtől kinőhet a haj a kopasz fejbőrön.

Bízhatunk-e a kozmetikai szerekben?

  2007.03.06. 16:51
Az utóbbi időben nemegyszer lehetett olvasni arról, hogy egyes kozmetikai szerek különféle elváltozásokat okoztak. Egy növényi olajokat tartalmazó sampon például mellnövekedést idézett elő kisfiúknál, vagy a hajfesték okozott allergiás reakciót. Mindez ráirányította az Európai Unió figyelmét a kozmetikai szerek alaposabb vizsgálatára.

Az akne nemcsak a bőrön hagy hegeket

  2007.03.06. 16:47
Néha még az egészséges kamaszok is rosszul érzik magukat a bőrükben. Különösen, ha az tele van aknéval, pattanásokkal. A szakemberek szerint nem kell fölöslegesen szenvedni. Megfelelő kezeléssel javulhat a bőr állapota, és elkerülhetők a hegek is.

Egyre gyakoribb a hajfesték-allergia

  2007.03.06. 16:43
Egyre többször jelentkeznek allergiás reakciók a hajfestékekkel szemben, mivel mind többen, elsősorban fiatalok, festik a hajukat, hívják fel a figyelmet londoni bőrgyógyász kutatók.

Az anesztéziához használt szerek Alzheimer-kórt okozhatnak?

  2007.03.06. 16:41
Szakértők felhívják a figyelmet arra, hogy az általános érzéstelenítés az Alzheimer-kór tüneteit válthatja ki. A University of Pittsburgh Medical School kutatói szerint már az 1950-es évekből ismeretesek olyan történetek, amelyek a műtéti érzéstelenítés és az agyi elváltozások kapcsolatát bizonyítják, ám ez a kérdés még mindig nem világos.

Több az autista gyerek

  2007.03.06. 16:37
Az elmúlt tíz év során Dániában született valamennyi gyerek adatait elemezve a kutatók nemcsak az autizmus előfordulásának jelentős emelkedését figyelték meg, hanem megállapították, hogy egyre gyakoribbak az olyan kórképek is, mint a hiperaktivitás vagy a Tourette-szindróma.

Régóta együtt él az emberrel a fekélyt okozó baktérium

  2007.03.06. 16:35
A gyomorban élő Helicobacter pylori nevű baktériummal a világ lakosságának több mint a fele fertőzött. Sok embernél nem okoz megbetegedést, de van, aki fekélyt kaphat tőle. Nemrégiben kiderült, hogy ez a baktérium 60 ezer éve együtt él az emberrel.

A koránkelés génje

  2007.03.06. 16:32
Eljöhet az a nap, amikor az éjszakai műszakban dolgozók, vagy az időeltolódástól szenvedők egyetlen tabletta bevétele után ismét visszatérnek a normális kerékvágásba. Nemrégiben ugyanis felfedezték, hogy egy mutáns „óra-gén” miatt egyes emberek korán fekszenek és korán kelnek (ez az ún. FASPS-szindróma).

A születés előtti genetikai vizsgálatok kíméletes módszere

  2007.03.06. 16:25
Ha a szülők a terhességnek már a korai fázisában tudnak a magzat esetleges genetikai rendellenességeiről, akkor nemcsak arra van lehetőségük, hogy eldöntsék, megtartják-e a terhességet, hanem az orvosok számára is figyelmeztetés, álljanak készen, mert a szülés alatt még nagyobb figyelemre lehet szükség.

Étkezési tanácsok kisgyermekek számára

  2007.03.06. 16:21
„Az én gyerekem soha nem fog édességet enni!” – hangzik el nemegyszer büszkén a szülők szájából. Vajon valóban nem fog? Helyes-e a szigorú tiltás az ebédlőasztalnál? Íme néhány megszívlelendő jó tanács kisgyermekes szülőknek:

Fogba ültetett gyógyszeradagoló

  2007.03.06. 16:18
Nem kell már aggódni, hogy ne felejtsük el bevenni a tablettát, és a rendszeresen gyógyszert szedők számára pedig biztosítva lehet akár az éjszakai adagolás is, ha befejeződnek a kísérletek a gyógyszeradagolót rejtő műfoggal.

Bionikus szem

  2007.03.06. 14:46
Két éven belül hozzáférhető lehet egy eszköz, amely vak emberek millióinak adhatja vissza látását, állítják amerikai kutatók.

Akár halálos is lehet némelyik antioxidáns táplálék-kiegészítő

  2007.03.06. 14:44
Sokan, akik antioxidánsokat szednek, azt hiszik, hogy egészségesebbek lesznek ezektől a táplálék-kiegészítőktől, és hogy ezekkel megelőzhetők a betegségek. Egy 68 vizsgálatot áttekintő elemzés szerint a béta-karotin, valamint az A- és E-vitamin antioxidáns táplálék-kiegészítők halált is okozhatnak

A bölcsőhalált agyi rendellenesség okozza

  2006.11.26. 15:10
Az amerikai orvosszövetség folyóiratában, a JAMA-ban megjelent tanulmány meggyőző bizonyítékokkal szolgál arra nézve, hogy egy genetikai rendellenesség lehet a magyarázata a hirtelen csecsemőhalálnak vagy bölcsőhalálnak (SIDS - sudden infant death syndrome), amely óriási aggodalommal tölti el az új szülőket.

Újra engedélyezték a szilikon mell implantátum beültetését

  2006.11.26. 15:09
Tizennégy éves tilalom és vita után az Egyesült Államokban az FDA engedélyezte a szilikonból készült implantátumokat. Két gyártó cég termékeire szól az engedély, egyrészt emlőrekonstrukció, másrészt kozmetikai mellnagyobbítás céljára. 22 év alatti nők esetében azonban a kozmetikai célú beültetés engedélyezését korlátozzák.

Hogyan élhet egy férfi 85 éves koráig vagy még tovább?

  2006.11.26. 15:08
A férfiak az ötvenes éveikben mintha válaszút előtt állnának. Az egyik út során 2:3 az esélye annak, hogy az illető megéri a 85. életévét. A másik út ezt az esélyt 5-ből 1-re csökkenti le.

A keserű csokoládé gátolja a vérrögképződést

  2006.11.26. 15:07
Amerikai kutatók megfigyelték, hogy a sok keserű csokoládét fogyasztók vérlemezkéinek összetapadása csökken. A felfedezésre mintegy véletlenül, egy másik vizsgálat „melléktermékeként” jöttek rá a kutatók.

A Google keresőprogram segít az orvosoknak felállítani a diagnózist

  2006.11.26. 15:05
Ausztrál kutatók szerint a Google keresőprogram használata megkönnyíti az orvosoknak, hogy bizonyos bonyolultabb, ritkább betegségeket diagnosztizálni tudjanak. A kutatók 26 eset tüneteit nézték meg a keresőprogramban, ebből 15 esetben a helyes diagnózist adta ki a program. A szerzők szerint a Google „hasznos segítség” lehet, ám brit szakemberek állítják, az internet „nem helyettesíti” az orvost.

Beszállókártya mellé nyugtató?

  2006.10.27. 11:10
A terrorfenyegetések, a hosszú várakozás a biztonsági kapunál, a zsúfolt gépek mind kellemetlenségeket okozhatnak a repülőút alatt. Sokan vannak, akik amúgy is félnek a repüléstől, és így a megváltozott körülmények hatására még többen szednek nyugtatókat.

Valóban biztonságosabb a repülő farában ülni?

  2006.10.27. 11:09
Igaz, hogy hangos, igaz, hogy közel van a mosdóhoz, és valószínűleg utolsónak kell majd leszállnia a gépről. De vajon ha a repülő farában ül, valóban nagyobb biztonságban van-e, ha netán szerencsétlenség éri a gépet?

Kezeletlen pánikbetegek

  2006.10.27. 11:08
Amerikai kutatók szerint a pánikbetegek többsége nem kap megfelelő kezelést az alapellátásban. – A pánikbetegség gyakori lelki rendellenesség, amely a népesség mintegy 5 százalékát érinti – mondja dr. Peter Roy-Byrne, a seattle-i egyetem pszichiátriai és viselkedéstudományi intézetének kutatója.

A kemoterápia memóriazavart okoz

  2006.10.27. 11:07
Amerikai kutatók szerint a kemoterápiás kezelés hosszú távú változásokat okoz az agy emlékezésért felelős területein.

Hogyan vegyük rá a gyereket a lefekvésre?

  2006.10.27. 11:07
A kisgyermek hamar rájön, hogy a hálóruhába bújás és a fogmosás előbb-utóbb lámpaoltáshoz vezet. És ekkor jön az időhúzás.

A lézeres szemműtét biztonságosabb, mint a kontaktlencse viselése?

  2006.10.27. 11:06
Megdőlni látszik az a széles körben elterjedt nézet, amely szerint a kontaktlencse viselése biztonságosabb, mint a látásjavítási céllal végzett lézeres szemműtét.

Törzskönyvezte a méhnyakrák elleni oltást az Európai Unió

  2006.10.27. 11:04
A méhnyakrák elleni oltás gyártója, a Sanofi Pasteur szerint a Gardasil elnyerte az Európai Unió jóváhagyását.A Gardasil a nemi úton terjedő és méhnyakrákot okozó humán papillomavírus (HPV) 6., 11., 16. és 18. vírustörzse, valamint a genitális szemölcsök ellen véd. A szexuálisan aktív nők mintegy 80 százaléka számíthat rá, hogy élete során valamikor HPV-fertőzést kap.

A koffeinmentes kávéban is van koffein

  2006.10.27. 11:03
Egy új tanulmány szerint azok, akik a koffeinmentes kávé mellett döntenek, nem biztos, hogy ily módon elkerülik a koffein fogyasztását, ugyanis floridai kutatók megállapították, hogy szinte valamennyi általuk vizsgált kávéfajta tartalmaz bizonyos mennyiségű koffeint

A koffein drog

  2006.10.27. 11:02
Azok a fiatalok, akik legális élénkítőszereket keresnek, vagy egyszerűen csak ébren akarnak maradni, sok esetben akár kórházba is kerülhetnek a koffeintabletták mértéktelen szedésének következtében.

A „csendes gyilkos”, a szénmonoxid a gyógyításban

  2006.10.27. 11:01
A szénmonoxidról, erről a színtelen, szagtalan gázról, amelyet csendes gyilkosnak is neveznek, kiderült, hogy ígéretesen kezelhető vele egy tüdőbetegség, az ún. pulmonális artériás hipertenzió, a PAH. A betegség lényege, hogy az érfalak annyira megvastagodnak, hogy már nem képesek átengedni a vért, ami súlyos szív- és tüdőszövődményeket okoz, sok esetben szívinfarktushoz vezet. Jelenleg nincs gyógymód a betegségre.

Megfejtették az 1918-as influenzajárvány titkát

  2006.10.27. 11:00
Amerikai kutatók rekonstruálták az 1918-ban pusztító halálos influenzavírust, és világossá vált, hogyan terjedt a fertőzés, és hogy miért okozott akkora pusztítást. Az 1918-as influenzajárványban 50 millió ember vesztette életét. Valószínűleg a fertőzött madaraktól terjedt el, és leginkább a fiatal felnőtteket sújtotta.

Műtét a súlytalanság állapotában

  2006.10.27. 10:59
Francia sebészek egy űrkutatási program keretében a világon először műtétet végeznek emberen a súlytalansághoz közeli állapotban, egy Airbus fedélzetén, melyet külön erre a célra alakítottak át. A leszíjazott sebészek azt tűzik ki célul, hogy a háromórás repülőút során egy zsírdaganatot távolítansk el egy önként jelentkező alkarjából.

A nem-szteroid gyulladáscsökkentők gyomor-bélrendszeri mellékhatásai

  2006.10.27. 10:59
A nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszereknek (NSAID) igen sok hasznuk és előnyük van a rászoruló betegek számára, de az orvosnak gondosan mérlegelnie kell a kockázatokat, mielőtt felírná a gyógyszert.

Az irritábilis vastagbél szindróma és a fájdalom kapcsolata

  2006.10.27. 10:57
Az orvosok már régóta gyanították, hogy kapcsolat van az irritábilis vastagbél szindróma és a fájdalomtünetek, valamint a depresszió között. Most újabb adatok támasztják alá ezt az elméletet.

Az emlőrák diagnózisára legalkalmasabb a biopszia

  2006.10.27. 10:57
A pozitív mammográfiai lelet érthető módon aggodalmat kelt. Mi a legjobb lépés ilyenkor a nő számára? Egy új vizsgálat eredménye szerint a legjobb az emlőbiopszia, még akkor is, ha létezik egy sor másik teszt is, és az orvos gyakran azokat ajánlja.

Anorexia hétéves korban?

  2006.10.27. 10:56
Egy londoni kórházban az anorexiás betegek között előfordult hétéves kislány is, írja a kórház egyik orvosa. Az anorexia és a hasonló kórképek igen ritkán fordulnak elő ebben a nagyon fiatal korban, mégis, találkoztak már ilyen esettel a szakemberek.

Rutin HIV-szűrést terveznek az Egyesült Államokban

  2006.10.27. 10:55
Elvégezhetik az első HIV-tesztet a még szűz kamasznál, a harminc éve házasságban élő, szerető férjéhez hűséges asszonynál vagy a cölibátusban élő papnál, ha valóban bevezetik a 13-64 éves amerikaiak rutinszerű HIV-szűrését

A túl sok tesztoszteron pusztítja az agysejteket

  2006.10.27. 10:53
Amerikai tudósok kísérletben bizonyították, hogy a túlzott mennyiségű tesztoszterontól pusztulnak az agysejtek. A jelenség magyarázatul szolgálhat arra, hogy miért okozhat agresszivitást és öngyilkossági hajlamot a szteroidok mértéktelen fogyasztása.

A zenetanulás fejleszti az agyat

  2006.10.27. 10:52
Kisgyermekeknél a zenetanulás serkenti az az agy fejlődését, javítja az emlékezőképességet és a tanulást, írják kanadai kutatók. Összehasonlítottak olyan 4-6 éves gyermekeket, akik tanultak zenét olyanokkal, akik nem. Megállapították, hogy a zenét tanulók a memóriateszteket jobban oldották meg, de az olyan intelligenciával összefüggő készségek, mint az írás-olvasás vagy a matematikai készségek is jobban fejlődtek.

Óvjuk szemünket a napfénytől

  2006.07.23. 21:15
A szemet ért sugarak is károsodáshoz vezethetnek, ugyanúgy, mint ahogy a gyermekeket ért napsugárzás felnőttkorban bőrrákot okozhat.

Tárgyak mozgatása a gondolat útján

  2006.07.23. 21:14
Az agyba ültethető szenzor segítségével egy béna férfi pusztán gondolatai segítségével képes tárgyakat mozgatni. Matthew Nagle 2001-ben nyaktól lefelé végig megbénult egy késes támadás következtében, ő lett a világon az első beteg, akin kipróbálták az agyba ültethető szenzort.

A középfülgyulladás eddig ismeretlen oka

  2006.07.23. 21:13
A krónikus középfülgyulladást egy új vizsgálat szerint egy vékony biofilm, egy nyálkaréteg okozhatja, amely bevonva a középfület, nem engedi, hogy a szervezet természetes védelmi rendszere megküzdjön a kórokozókkal.

További bizonyítékok a mobiltelefonok és az agydaganatok kapcsolatára

  2006.07.23. 21:13
Svéd kutatók egy új tanulmánya minden bizonnyal újra indítja a vitát a mobil- és vezeték nélküli telefonok biztonságáról. Az orebrói egyetemi kórház kutatócsoportja kísérletet végzett 317 rosszindulatú agydaganattal diagnosztizált beteg, és 692 egészséges, korban megfelelő kontrollszemély bevonásával. A szerzők szerint az agydaganat kialakulásának esélye a telefonhasználattal eltöltött órák számával egyenesen arányos volt.

Kevesebbet alszunk, mint gondolnánk

  2006.07.23. 21:12
Bár sokan panaszkodnak arra, hogy kevesebbet alszanak, mint szeretnének, még így is azt hisszük, hogy valójában többet alszunk

Hogyan működik a szervezet belső órája?

  2006.07.23. 21:10
Amerikai kutatók kétségbe vonják az emberi szervezet belső óráját vezérlő génnel kapcsolatos korábbi feltételezéseket.

Ébredés húszéves kómából

  2006.07.10. 22:26
Egy férfi, aki közel húsz éven át alig volt öntudatánál, újra tud beszélni, és részlegesen mozogni is, mert az agyában újra kialakultak az idegösszeköttetések.

Oltás a dohányzásról leszokni vágyóknak

  2006.07.10. 22:24
A San Franciscó-i egyetem és nyolc másik intézmény nagyszabású kísérletbe kezdett egy olyan oltóanyaggal, amely blokkolja a nikotinnal kapcsolatos kellemes érzést.

Egyre javul az arcátültetett nő állapota

  2006.07.10. 22:23
Hét hónappal az után, hogy a világon az első részleges arcátültetést végrehajtották nála, a 38 éves Isabelle Dinoire állapota folyamatosan javul – közölték orvosai, akik részletes jelentést adtak közre a műtétről.

Idegrendszeri betegségek genetikai okai

  2006.07.10. 22:22
Két új tanulmány is foglalkozik idegrendszeri betegségekkel, és mindkettő során megállapítást nyert, hogy az idegsejt fejlődését szabályzó molekulák genetikai hibája állhat például a Down-kór vagy az Alzheimer-kór hátterében.

Teljes arcátültetést terveznek

  2006.06.24. 22:26
Egy londoni kórházban etikai szakértők azon tanácskoznak, zöld utat adjanak-e a világon elsőként elvégzendő teljes arcátültetéshez.

A nyugtalan alvást az antidepresszánsok okozzák?

  2006.06.24. 22:25
Előfordul, hogy valaki éjjel álmában kígyókkal viaskodik, ezért a lepedőjét gyűri kötéllé, vagy álombeli támadókkal harcolva az ágy végét üti ököllel. Van, hogy az ágyban alvó társ is áldozatul esik az éjszakai durvaságoknak.

A gyulladásos bélbetegségek furcsa kezelési lehetősége

  2006.06.17. 15:52
Egy új amerikai kutatás eredményeképpen jól kezelhető a gyulladásos bélbetegség. A dolog kellemetlen oldala, hogy féregpetéket kell hozzá lenyelni.

Ikreket akar? Igyon tejet!

  2006.06.17. 15:50
Az ikerterhességek gyakoribbak, amióta az 1970-es években bevezették a mesterséges megtermékenyítési eljárásokat, és számuk azóta is növekszik. Most újabb kutatások fényt derítettek étrendbeli tényezőkre, amelyek befolyásolják az ikerterhességek előfordulását.

Az elhízást befolyásolják a bélbaktériumok

  2006.06.17. 15:49
Az elhízás hátterében a bélben élő mikroorganizmusok is állhatnak. Kutatók szerint a baktériumflóra megváltoztatásával fel lehet venni a küzdelmet a súlyfelesleg ellen.

Hatásos új antibiotikum az ellenálló baktériumok ellen

  2006.05.21. 17:46
Ha a klinikai kísérletek során hatásosnak és biztonságosnak bizonyul, az új antibiotikum valódi újdonságnak számít. Az utóbbi négy évtizedben ugyanis mindössze három valóban új antibiotikum került forgalomba

Újdonságok az autizmusról

  2006.05.12. 19:11
Az autizmust több mint 60 évvel ezelőtt határozta meg Leo Kanner amerikai pszichiáter, ám még mind a mai napig vannak megválaszolatlan kérdések ezzel a bonyolult betegséggel kapcsolatban. Lassan, de biztosan azonban sok mítoszról sikerül lerántani a leplet, de a kutatókat még ma is érik meglepetések

Félrevezető a kóma ábrázolása a filmekben

  2006.05.12. 19:10
Egy vezető amerikai neurológus véleménye szerint a filmek helytelen kóma ábrázolása befolyásolhatja azt a képet, melyet a nézők alakítanak ki magukban a kómáról. A vizsgálat a következőkre terjedt ki: a beteg megjelenése, az ellátás összetettsége, a kóma pontos oka, a felébredés valószínűsége, valamint az orvosok szerepe.

A leszbikusok és az illatok

  2006.05.12. 19:09
Egy svéd kutatócsoport megállapította, hogy a leszbikusok másképp reagálnak az emberi feromonok illatára, mint a heteroszexuális nők. A feromonok állatoknál különféle viselkedési válaszokat, többek közt a szexuális viselkedés reakcióját kiváltó vegyi anyagok

Új irányelvek a rák kezelésében

  2006.05.12. 19:05
Az amerikai Klinikai Onkológiai Társaság új irányelveket adott ki a kemoterápia mellékhatásainak csökkentését célzó gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban

Egy lépéssel közelebb a rák titkának megfejtéséhez

  2006.05.12. 19:04
Amerikai tudósoknak sikerült feltárniuk egy számos rákfajta kialakulásában fontos szerepet játszó enzim lényegi szerkezetét.Az már korábban is ismert volt, hogy a telomeráz enzim túlzott aktivitása okozza az emberi daganatok mintegy 90 százalékánál elforduló korlátlan növekedést. Mindeddig azonban nem rendelkeztek kellő információval a telomeráz szerkezetéről, így a hatását sem voltak képesek blokkolni.

Jól van az arcátültetésen átesett nő

  2006.05.05. 13:44
A francia nő, akin tavaly novemberben a világon először hajtottak végre arcátültetést, egy interjúban elmondta, hogy átültetett arcában már az érzékelőképesség is kialakult. A legutóbbi sajtóértekezlet óta sokkal jobban tud beszélni és a hegek is jól gyógyultak.

Hormonális fogamzásgátló férfiaknak

  2006.05.05. 13:42
Szakértők szerint a férfiak számára kifejlesztett hormonális fogamzásgátló szer néhány éven belül valóság lehet. Megnyugtató bizonyítékokkal szolgálnak arra nézve is, hogy a kezelés nemcsak hatékony, de visszafordítható is lesz.

Eltűnő tetoválás

  2006.05.05. 13:41
Ha valaki iránt olthatatlan szerelmet érzünk, és ezt tetoválással akarjuk kifejezni, jó, ha még várunk egy kicsit. Egy újfajta tinta nemcsak biztonságosabb, hanem könnyebb is eltávolítani, ha már nem aktuális a bevésett név.

Az alvászavar szerepe a halálközeli élményeknél

  2006.04.14. 14:45
Lehet, hogy az ún. halálközeli élmények – a saját test fölötti lebegés, a fehér fény látása, a megbékélés érzete – az agy ébrenléti rendszerének szabályozási zavarával vannak összefüggésben, állítják amerikai kutatók

A szociopata – Önnek van ilyen ismerőse?

  2006.04.14. 00:32
A szociopata folyamatosan terrorizálja környezetét, ám ezt nem mindig látható, érzékelhető módon teszi, sőt. A tettetés, színlelés, alakoskodás éppen úgy hozzátartozik ehhez a kórképhez, mint a nyílt zaklatás, zsarolás, támadás.

Zsírolvasztó lézer – a jövő technológiája

  2006.04.14. 00:29
A Massachussetts-kórház tudósai zsírolvasztó lézert kísérleteztek ki, amely szerintük szerepet játszhat a koszorúérmeszesedés, a cellulit és az akne kezelésében, valamint a zsírleszívást helyettesítő eljárásként

Hibás mechanizmusok a skizofrének agyában

  2006.04.14. 00:28
A brit pszichiátriai intézet egy képalkotó eljárás segítségével megtalálta a skizofréniában szenvedők agyában a kémiai üzenetközvetítés hibás mechanizmusát.

A hepatitis C kezelésének újfajta megközelítése

  2006.04.14. 00:25
A Stanford-egyetem mikrobiológus és immunológus professzora, Peter Samow a hepatitis-C vírus korábban ismeretlen szaporodási mechanizmusát azonosította, ami ígéretes távlatokat nyitott a vírus elleni közdelemben

Egyszerű demokráciában élnek a csótányok

  2006.04.08. 08:06
Egy új tanulmány szerint a csótányok nagyon egyszerű demokrácia szerint irányítják magukat: minden rovarnak azonos értékű a „szavazata”, és az egész csoportra kiható döntéseket csoportos konzultációk előzik meg.

Mennyit spórol az emberiség a rovarok segítségével?

  2006.04.08. 08:04
Két amerikai kutató kiszámolta, mennyi pénzt is takarítanak meg a vadon élő rovarok az emberiségnek. Az összeg – óvatos becslés szerint – csak az Egyesült Államokban évente mintegy 58 milliárd dollár (12,6 billió forint)!

Szundítsunk egy jót munka közben!

  2006.04.08. 08:00
Híres volt arról, hogy napközben szundított egy kicsit John Fiztgerald Kennedy, és Ronald Reagan, de ennek híve volt Edison, Einstein, Brahms és Leonardo de Vinci is. Szunyókált Napóleon a csatatéren, és Churchill is a második világháborúban.

A sok napozás függőséget okozhat

  2006.04.08. 07:59
Korábbi vizsgálatok során már bebizonyosodott, hogy az UV fénynek van bizonyos hangulatjavító hatása, amit a napozás során élvezhetünk. A mostani, kis vizsgálat azt bizonyította be, hogy néhány napozónál elvonási tünetek jelentkezhetnek, ha ezek a kellemes érzést okozó vegyületeket blokkolják, állítják észak-Karolinai kutatók a Journal of the American Academy of Dermatology áprilisi számának oldalain.

Perelik a naptej és fényvédő gyártókat

  2006.04.08. 07:58
A Los Angeles-i legfelsőbb bíróságon fogyasztóvédők nemrégiben pert indítottak több kozmetikai cég ellen, azt állítva, hogy félretájékoztatásukkal emberek millióit teszik ki a rákos megbetegedéseknek

Fóbia, hormonkezeléssel gyógyítható?

  2006.03.31. 17:40
Svájci kutatók szerint a pókoktól való félelem és más fóbiák mellékvesekéreg hormon adásával csökkenthetők.

Újabb két nő halt meg az abortusz tablettától

  2006.03.24. 10:50
Ismét a RU-486 jelű abortusz tabletta bevonását sürgetik, miután az eddigi legalább hét nő után újabb kettő vesztette életét. A nők számára a tablettákat biztosító családtervezési egyesület azonnal beszünteti a gyógyszer további kiadását.

A klinikai gyógyszerkísérletek vizsgálatát rendelték el Nagy-Britanniában

  2006.03.24. 10:49
Hat ember megbetegedett, és négy a mai napi súlyos állapotban van a leukémia elleni gyógyszer humánkísérletei során, ezért ismét előtérbe került a vita az ilyen és hasonló kísérletek biztonsága körül.

Fehérjék pusztíthatják el a HIV-vírust

  2006.03.18. 07:23
Washington, 2006. március 14. (MTI/EFE) - Amerikai kutatók szerint két fehérje elpusztíthatja az AIDS-vírus DNS-ét, s ez a felfedezés új tipusú AIDS-ellenes gyógyszerek kifejlesztését eredményezheti.

Kontakt dermatitisz - nem mind arany, ami viszket

  2006.03.18. 07:19
A kontakt dermatitisznek nevezett bőrbetegséget nem feltétlenül az értéktelen fémekből készült bizsuk okozzák, az egyik fő oka éppen egy nemesfém, az arany

Sclerosis multiplex elleni védőoltás?

  2006.03.18. 07:18
Egy amerikai cég 100 betegen tesztelni kezdi a sclerosis multiplex elleni oltását, amely előzetes kísérletek szerint megállítja a betegség előrehaladását

A magányos negyvenesek

  2006.03.14. 09:33
A felnőttek több mint egyharmada magányosnak vallja magát, ettől a legjobban a negyvenesek szenvednek, olvasható egy ausztrál tanulmányban.

Mélyvénás trombózis repülés alatt: új elmélet

  2006.03.14. 09:31
Holland kutatók egy vizsgálat során megállapították, hogy a légi utasok vérében egy bizonyos, a vérrögösödésre utaló anyag 8 óra elteltével nagyobb mennyiségben van jelen, mint azokéban, akik ugyanennyi időt a moziban ülve töltöttek el.

Szexuális forradalom a virtuális térben?

  2006.03.04. 10:21
Ki sem kell mozdulni a lakásból, kényelmes, olcsó – akár az autós gyorsétterem. A virtuális szexhez csak bekapcsolja az ember a számítógépet. Nem csoda hát, hogy a megkérdezett egyetemisták 87 százaléka él vele.

Teherbeesés: tévhitek és a valóság

  2006.03.04. 10:20
Ha családot akar alapítani, készüljön fel arra, hogy tanácsokat kap. Készüljön fel arra is, hogy sok részigazsággal vagy teljesen téves információval fogják elhalmozni a rokonok, barátok, a munkatársak és az ismerősök. Néhány „bölcs” állítás, amit nem kell elhinni

A csecsemők előbb tanulják meg a jelbeszédet, mint a szavakat

  2006.03.04. 10:18
Egy San Diegó-i édesanya a gyereke születésétől kezdve tanítja neki a jelbeszédet, pedig a kicsinek semmi baja a hallásával. Egyes szakemberek szerint így a baba megtanulja a szemkontaktus és a figyelem fontosságát. A kicsi már 3 hetes korában, ha az anyja a tej jelét mutatta neki, sírni kezdett. Már nagyon korán pontosan tudta, mit jelent.

Az azbeszt rákkeltő hatása miatt közel 100 ezer halálos megbetegedés várható Franciaországban

  2006.03.04. 10:17
A franciaországi épületekben található azbeszt miatt évente háromezren betegednek meg rákban - derül ki a francia nemzetgyűlés azbeszt-bizottságának a pénteki francia napilapokban nyilvánosságra hozott jelentéséből.

A szőke nő csak 11 ezer éves

  2006.03.04. 10:15
A szőke, kék szemű nő Észak-Európában alakult ki a jégkorszak végén, evolúciós anomáliaként, amelynek célja a feltűnéskeltés volt a ritka férfinépességért folytatott versenyben - legalábbis ez a végkövetkeztetése annak a géntudományi kutatásnak, amelynek eredménye a héten jelenik meg Nagy-Britanniában.

A mély kómában fekvő Saron izraeli kormányfő 78 éves

  2006.03.04. 10:14
Jeruzsálem, 2006. február 26. (MTI/AFP) - Ariel Saron izraeli kormányfő vasárnap tölti be 78. életévét, ebből az alkalomból családtagjai ellátogatnak kórházi ágyához izraeli sajtóértesülések szerint.

A legfontosabb tudnivalók a madárinfluenzáról és az azt okozó vírusról

  2006.02.18. 07:39
Az alábbiakban részletes összefoglalást közlünk, a Centers for Disease Control and Prevention tájékoztatója alapján.

Veszélyes chlamydia-törzs terjed az Egyesült Államokban

  2006.02.12. 12:03
Elsősorban a meleg és biszexuális férfiak körében terjed lassan, de biztosan egy veszélyes chlamydia-törzs, ami növeli a HIV-fertőzés kockázatát.

Paradicsomlével megelőzhető a tüdőtágulat

  2006.02.08. 21:09
Az egereknél működik A paradicsomlé rendszeres fogyasztása meggátolja az emphysema (tüdőtágulat) kifejlődését dohányosoknál. A tokiói Juntendo University kutatói kísérleti alanyként részben egyszerű, "mezei" laboratóriumi egereket, részben olyan genetikailag "módosított" rágcsálókat "alkalmaztak", amelyeket gyorsított öregedésre programoztak be - olvasható a JNews című orosz nyelvű hírportálon

Gyógynövények csomagoltan

  2006.02.08. 21:08
A gyógynövények főzet, forrázat, tinktúra, elixír, mixtúra, szirup, teakeverék, por formájában kaphatóak. Sokakban merül fel a kérdés: Mikor melyiket érdemes választani, mi a különbség közöttük? Itt az ideje tehát a "formabontásnak".

Banán és csoki a téli lehangoltság ellen

  2006.02.03. 23:19
A banán és csoki mértékletes fogyasztásával elkerülhető a téli depresszió - állítják táplálkozástudományi szakemberek.

Mi okozza a krónikus fáradtság szindrómát?

  2006.02.02. 20:15
Holland kutatók áttekintették a krónikus fáradtság szindrómával kapcsolatos eddig megjelent tanulmányokat, hogy közelebb kerüljenek a betegség okainak kiderítéséhez.

A krónikus fáradtság szindróma betegség

  2006.02.02. 20:13
A krónikus fáradtság szindróma (CFS - chronic fatigue syndrome) igen kellemetlen betegség, amely szüntelen fáradtságérzettel, nagyfokú gyengeséggel, az összeszedett gondolkodásra való képtelenséggel, rossz alvással és fejfájással jár

Zöld utat kapott a belélegezhető inzulin

  2006.02.02. 20:12
A cukorbetegség (diabetes) az Egyesült Államokban több mint 5 millió, Nagy-Britanniában mintegy 800 ezer embert érint. Számukra könnyebbség a napi többszöri injekciózás helyett a most törzskönyvezett belélegezhető gyógyszer, az Exubera.

Lehet, hogy az elhízás fertőző betegség?

  2006.02.02. 20:11
Mintha nem lenne elég, hogy annyi az ínycsiklandó, ám hízlaló étel körülöttünk, egy amerikai táplálkozástudományi szakember szerint még az is lehet, hogy az elhízásnak köze van a vírusfertőzéshez

Veszélytelenek-e a vény nélkül kapható gyógyszerek?

  2006.02.02. 20:09
Nagy a kísértés: ha nem vagyunk jól, nincs időnk vagy kedvünk orvoshoz menni, de útba esik a patika. Mivel nincs szükség receptre, csak azt kell eldöntenünk, hogy melyik gyógyszer lenne a legalkalmasabb a panaszokra. Bár egyszerű recept nélkül venni egy nátha elleni orvosságot vagy fájdalomcsillapítót, olyan kombinációt találni, ami pontosan a tüneteknek megfelel, nem is olyan könnyű.

Fiú vagy lány? Mitől függ a születendő baba neme?

  2006.02.02. 20:08
Az emberi szaporodás csodálatos folyamatát rejtélyek és mítoszok övezik. Rengeteg elmélet van arról, hogyan lehet a termékenységet javítani, a reggeli hányingert kezelni, vagy beindítani a szülést. A baba nemének megjóslása egy másik terület, ami nagyrészt hiedelmeken alapul.

A fertőzés elősegítheti agydaganat kialakulását

  2006.01.26. 21:34
A felnőttkori agydaganatok bizonyos fajtáinak kialakulásában a fertőzés is szerepet játszhat, írják brit és holland kutatók az European Journal of Cancer című folyóiratban.

A malária plasmodiumok a nyirokcsomókban is kifejlődhetnek

  2006.01.26. 21:33
Francia tudósok szerint a malária plasmodium részben az immunrendszer nyirokcsomóiban is kifejlődhet. Korábban úgy tudták, hogy ezek a paraziták csakis a fertőzött ember májában tenyésznek

Az időjárás és a szívroham

  2006.01.26. 21:32
Amerikai kutatók érdekes összefüggést találtak a légnyomás hirtelen esése és a szívinfarktus előfordulása között, különösen az őszi és téli időszakban, az időjárás változásának másnapján.

A stroke

  2006.01.20. 14:47
A stroke az agyi vérkeringési katasztrófák gyűjtőfogalma. Magyar megfelelője a szélütés, szélhűdés, gutaütés.

Mit jelent az, hogy valakit „mesterséges kómában” tartanak?

  2006.01.20. 14:45
Már negyedszázada alkalmazzák az ún. mesterséges kómát, napjainkban éppen az izraeli miniszterelnök és egy nyugat-virginiai bányász agyát hibernálták, hogy elősegítsék a gyógyulási folyamatot.

Bodri a diagnoszta – a kutyák kiszimatolják a rákot

  2006.01.20. 14:44
Már évszázadok óta tudjuk, hogy a kutyáknak különlegesen érzékeny a szaglásuk, ezért lettek társai a vadászoknak, a robbanóanyag- és kábítószer-keresőknek. Egy nemrégiben megjelent amerikai tanulmány szerint a kutyák a tüdő- és az emlőrák felderítéséből is kivehetik a részüket.

Daganatgyár

  2006.01.20. 14:42
Az emlőrák kiújulását egy mostanában felfedezett ritka őssejt okozhatja, amely genetikai tévedés folytán mintegy „daganatgyárrá” alakul.

Az orvostudomány csatát nyert a gyermekkori leukémiával szemben

  2006.01.20. 14:41
A diagnosztika és a kezelés terén elért eredmények azt jelentik, hogy a valaha halálos gyermekkori leukémia az esetek közel 90 százalékában hamarosan gyógyítható lesz, állítják amerikai szakemberek

Az arcátültetést végző orvos beismerte, hogy fennállt a szöveti kilökődés veszélye

  2006.01.20. 14:39
Francia orvosok annak ellenére sikeresnek ítélik az első arcátültetést, hogy egy sajtótájékoztatón beismerték, a betegnek nem egészen egy hónappal a műtét után súlyos problémái voltak az idegen szövet befogadásával

Szépen gyógyul az arcátültetésen átesett nő

  2006.01.20. 14:38
A 38 éves francia nő, akin tavaly november végén részleges arcátültetést hajtottak végre, már lement az utcára újságért, és senki sem bámulta meg – nyilatkozta a műtétet végző sebész.

Terhesség és utazás

  2006.01.20. 14:37
Az emberek, köztük terhes nők is, manapság többen utaznak, mint valaha - turistaként és üzleti célból. A terhesek utazására azonban különleges szabályok és óvintézkedések vonatkoznak.

Megsemmisítették a fertőzött vérrel kapcsolatos aktákat Nagy-Britanniában

  2006.01.20. 14:35
A brit kormány beismerte, hogy HIV fertőzött vérrel kezelt betegek szinte valamennyi aktája megsemmisült. Az 1980-as években és a 90-es évek elején hemofíliás és más betegek százával fertőződtek meg hepatitis C-vel vagy HIV-vel. A kormány tagadja, hogy szándékos eltussolás történt, és „sajnálatos” balesetnek nevezte a történteket.

Az anya D-vitaminszintje befolyásolja a gyermek csontjainak állapotát

  2006.01.20. 14:34
Az anya D-vitaminszintje befolyásolja a gyermek csontjainak állapotát InforMed Hírek 2006;4 InforMed Ha a terhes nők D-vitamint szednek, gyermekeik csontja erősebb lesz majd akár évek múlva is, olvasható egy brit tanulmányban. Újdonság a kutatásban az, hogy kiderült, nem annyira a csecsemő D-vitaminszintje a meghatározó, hanem inkább a terhes anyáé.

Az emberi agy tíz rejtélye

  2006.01.03. 16:29
Az alábbiakban az emberi aggyal, illetve a gondolkodással és a memóriával összefüggő néhány érdekes kérdésére kapunk magyarázatot.

Kutyaharapást szőrével?

  2006.01.03. 16:28
Ha már nem sikerült megelőzni a másnaposságot, az alábbiakban közlünk néhány jó tanácsot a rosszullét enyhítésére. Ahhoz azonban, hogy megszabaduljunk a másnaposság kínzó érzésétől, nem árt tudni, hogyan is reagál a szervezet az alkoholra.

Nyugtalanabb amerikaiak

  2006.01.03. 16:25
Egyre több dolog miatt aggódnak az általában optimista amerikaiak - tűnt ki két, az évvége alkalmából közzétett felmérésből.

Szerelem molekula

  2005.12.09. 11:01
Szapora szívverés, gyomorremegés, eufória, bolondos viselkedés. Ugye ráismerünk: a fülig szerelmesek jellemzői. És a kutatók szerint mindez egy éven belül elmúlik

Masszázs

  2005.12.09. 10:59
A boldogság igazából a bőrön keletkezik, mivel itt található a legtöbb endorfin-receptor, (boldogság-hormon).Különböző orvosi tanulmányok is bizonyítják, hogy a simogatásnak, az érintésnek nagyon pozitív hatása van betegségek, legyengült állapot javításában.

A műtétet végző orvosok etikailag helyénvalónak tartják az arcátültetést

  2005.12.09. 10:56
Támadások kereszttüzébe került az első arcátültetés, ezért a műtétet végző orvosok védelmükbe veszik az eljárást, mondván, a hagyományos helyreállító műtéttel nem lehetett volna eredményt elérni.

A Kawasaki-betegség vírusának nyomában

  2005.12.09. 10:55
Amerikai kutatók megtalálták az először Japánban azonosított Kawasaki-betegséget, a fejlődő országokban gyakori, gyermekkori fertőzéses szívelváltozást okozó vírust.

Miért találnak vonzónak egy nőt a férfiak?

  2005.11.04. 14:10
Azokat a nőket találják vonzónak a férfiak, akiknek magasabb az ösztrogén nevű nemi hormon szintje, legalábbis egy tanulmány ezt állapította meg. Az eredmény az evolúció szempontjából értelmezhető – a férfiakat a legtermékenyebb nők vonzzák.

Az alvászavarok

  2005.11.04. 14:09
Az, hogy jól alszunk-e, több belső és külső hatástól függ. Meghatározó az is, hogyan tervezzük meg az alvásunkat, illetve annak helyét és környezetét. Ennek fontossága már csak azért sem alábecsülendő, mivel életünk egyharmadát az ágyban töltjük.

Független szakértők vizsgálják az antibakteriális tisztítószereket

  2005.11.04. 13:55
Az ember azt hinné, hogy egy olyan szappannal, amely „elpusztítja a kórokozók akár 99 százalékát” is, nem lehet semmi baj. De az antibakteriális szappanok ellenzői szerint igenis nagy baj van.

Egyre több áldozatot szed az azbeszt

  2005.11.04. 13:51
Az azbeszt káros hatásai következtében 60-100 ezer ember halhat meg Franciaországban a következő 25 évben - áll abban a jelentésben,amelyet szerdán terjesztettek a párizsi szenátus elé.

Elvesző tudat

  2005.10.08. 09:08
A kóma kiváltó okai

kávéval az egészségért

  2005.10.08. 09:07
Egy amerikai vizsgálat igazolta, hogy a legtöbb egészségvédő hatású antioxidánst kávé fogyasztása révén visszük szervezetünkbe.

Tények és tévhitek a látásról

  2005.09.30. 12:43
Számtalan hiedelem terjedt el a látással kapcsolatban, attól kezdve, nézzünk-e TV-t vagy sem, egészen addig, hogy aki sok sárgarépát eszik, jobb lesz a látása. Lássuk a hiedelmeket és a tényeket.

A békák pusztulását a terhességi teszt okozta?

  2005.09.30. 12:37
Lehet, hogy a kétéltűeket világszerte fenyegető betegség azért terjedt el, mert a múlt században a békákat nagy számban alkalmazták a terhesség kimutatására. Ezt az elméletet egy washingtoni konferencián vitatják meg, ahol a tudósok azt remélik, megállíthatják a békák, teknősök és szalamandrák pusztulásának folyamatát

MRI-vel vizsgálják a nők szexuális életét

  2005.09.08. 21:19
Közel 20 éve alkalmazzák az agy mágnesrezonancia-vizsgálatát, de a szexuális élet tanulmányozására csak nemrégiben vetették be a módszert.

A baktériumok bosszúja – nem mindig az antibiotikum a jó megoldás

  2005.09.08. 21:17
Ha nagyon fáj a torkunk, nem kapunk levegőt, vagy csúnyán köhögünk, ráadásul utazás vagy más fontos program előtt állunk, elvárjuk, hogy az orvos azonnal segítsen. Szinte megköveteljük, hogy antibiotikumot írjon fel, még akkor is, ha az orvos úgy véli, vírusfertőzésről van szó, amire az antibiotikum egyáltalán nem hat

A krokodilvér megöli a HIV vírust

  2005.09.03. 15:02
A krokodilvér megöli a HIV vírust - erre az eredményre jutottak Ausztrália északi, tropikus részén a Darwin Krokodil Park kutatói a hüllő vérét vizsgálva. A felfedezéssel lehetővé válhat új antibiotikum kifejlesztése

Mit tanulhatunk a részeges legyektől?

  2005.09.03. 14:56
Az alkoholt jobban tűrik azok a legyek, amelyeknek géntérképében egy különleges gén is fölfedezhető. A felismerésből az emberekre is érvényes következtetéseket vonhatnak le a kutatók.

A kávé egészségesebb, mint a zöldség-gyümölcs?

  2005.09.03. 14:54
A kávé egészségesebb a zöldség- vagy gyümölcsféléknél, mert jóval erőteljesebb antioxidánsforrás - legalábbis ha hinni lehet amerikai kutatóknak, akik több, mint százféle élelmiszert vizsgáltak meg.

A férfiagynak túl bonyolult a női beszéd

  2005.08.19. 01:16
A férfiaknak nehezebb megérteni a nők beszédét, mint a férfiakét, mert a női hang feldolgozásához agyuk több részét is használni kell.:))))))))))))

Betiltották a mákot

  2005.08.19. 01:15
Magyarország - Öt-hat kanál elég a mákból szakértők szerint ahhoz, hogy nehézlégzést, tudatzavart vagy keringési zavarokat idézzen elő; januártól a növény legtöbb fajtáját nem is lehet már termeszteni. A kormányrendelet miatt sok kistermelő elveszítheti a megélhetését, a rendőrök pedig dörzsölhetik tenyerüket: akinél jövőre fehér virágot hoz a mák, azt kábítószerrel való visszaélésért vonhatják eljárás alá.

Segítség, elraboltak a marslakók!

  2005.08.12. 23:46
Susan Clancy harvardi pszichológus nemrég megjelent könyve szerint azok az emberek, akik arról számolnak be, hogy elrabolták őket a földönkívüliek, valójában nem hiszékenyek, nem bolondok, és nem is hazudozók.

Lesz gyógyszer az Alzheimer-kórra?

  2005.08.12. 23:44
Ausztráliai tudósok bejelentették: felfedeztek egy olyan mérgező vegyületet, amelynek kulcsszerepe van az Alzheimer-kór előrehaladásában. A felfedezés egyben reményt ad arra, hogy ha megtalálják a toxin elleni gyógyszert, azzal lassítani lehet majd a degenerációt és halált okozó betegség haladását.

A depressziós ember agya túlpörög

  2005.08.12. 23:43
Francia agykutatók szerint a depressziós személyek agya a memoriter feladatok közötti szünetekben túl aktív marad, nem tud takarékra kapcsolni, és éppen a túlzott aktivitás és az idő előtti kifáradás az oka a depressziónak.

Mit köszönhetünk a fűszereknek?

  2005.06.17. 20:12
Emlékszünk még a köménymagos levesre, amit gyomorrontáskor kellett megennünk, vagy a paradicsomra, ami a gennyes sebről "húzta" le a gyulladást? Minden nyavalyára nő valamilyen növény, miért pont fűszereinknek ne lenne hatása, csupán ízlelőbimbóinkra?

Gyorstüzelő tücsök;)))))))))

  2005.06.03. 11:45
Az alpesi tücskök egyik fajtájáról kiderült, hogy nem gavallér, hanem gyorstüzelő, mivel 18 másodpercenként képes párzani. A tanulmányt a derbyi és a genfi egyetem kutatóiból álló csoport végezte.

A PET-CT diagnosztika alkalmazásának területei

  2005.06.03. 11:43
A PET technológia egy új típusú diagnosztikai eljárás, amely gyors, pontos, biztonságos és a beteg számára lényeges megterhelést vagy kockázatmentes vizsgálatot jelent. Tulajdonképpen egy kamera, amely az emberi test funkcióiról a molekulákról és sejtekről tud képet alkotni. Ezáltal mintegy „lefényképezi” a betegséget.

A Viagra látászavarokat okozhat

  2005.06.03. 11:42
Mintegy 20 millióan szedik a Pfizer által gyártott potencianövelőt, a Viagrát. A mellékhatások közé most egy új került be, egyeseknél ugyanis látásromlást okozhat.

Ítélet a kanadai Vöröskereszt ügyében

  2005.06.03. 11:41
A kanadaiak történelmük legnagyobb közegészségügyi botrányának tartják, hogy a 80-as évek végén és a 90-es évek elején hemofiliás betegek fertőzött vérkészítményeket kaptak. Több mint ezer kanadai kapott HIV-fertőzést, és tovább 20 ezren hepatitis C-t.

A vágy csendje - Hű és hűtlen feleségek

  2005.05.13. 09:20
Szociológiai felmérések szerint a házasságban élő nők érzelmi és pszichikai állapota sokkal rosszabb, mint az egyedülállóké… Ha Ön úgy érzi, házassága boldoggá teszi, mert segíti kibontakoztatni örömre való képességét, továbbfejleszteni személyiségét, úgy gyorsan lapozzon tovább! Cikkünk nem Önnek szól! Ellenkező esetben viszont érdemes megismerkednie Dalma Heyn néhány olyan gondolatával, amelyet A VÁGY CSENDJE című könyvében publikált...

a folsav

  2005.04.03. 18:54
Egy kutatás szerint az ételek folsavval történő gazdagításának elterjedt gyakorlata lassan megváltoztatja a populáció genetikai állományát, és a jövőbeli generációkat érzékenyebbé teheti a betegségekkel szemben.

Az aszpirin másként hat a nőkre, mint a férfiakra

  2005.03.11. 11:11
Férfiak esetében az aszpirinos terápia mindenképpen segít az első szívroham elkerülésében, a fiatalabb - 45-64 éves közötti - nőknél azonban a módszer nem akadályozza azt meg - állapították meg amerikai kutatók.

Simon-ugy

  2005.02.17. 09:25
Simon Tibor a mentők késlekedése miatt halt bele az őt ért bántalmazásba - mondta a sportember meggyilkolása miatt indult büntetőper másodfokú tárgyalásán csütörtökön a Fővárosi Ítélőtáblán az egyik védő. A mentőszolgálat szóvivője az eset kapcsán az MTI-vel azt közölte: nem merült fel a mentők felelősségét felvető körülmény a nyomozás során, a bejelentést követő hetedik percben a helyszínre értek.

Ikrek,akik 2 honapos elteressel szulettek

  2005.02.17. 09:22
Kéthónapos eltéréssel hozta világra ikerterhességéből származó gyermekeit a romániai Iasi-ban (Jászvásárban) egy harminchárom éves asszony, akinek két méhe van

A nok egymast is szeretik

  2005.01.10. 18:00
Két kutatónő tanulmánya bebizonyítja, hogy bizony nem mindig a férfi a domináns, és a nők előszeretettel választanak saját nemükből

Mengele

  2005.01.10. 17:58
A náci táborok hírhedt orvosának nemrégiben közreadott leveleiből az derült ki, hogy Mengele sosem bánta meg tetteit, és mindig a felsőbbrendű fajért "harcolt"

Hollok

  2005.01.10. 17:56
Egy kutatásból kiderült, hogy a varjúfélék családjának tagjai olyan intellektuális képességekkel rendelkeznek, mellyel a főemlősöket is lepipálják

Hazugsagvizsgalo

  2005.01.10. 17:51
A kutatók szerint, mivel a hazugságnál az agy olyan területei aktiválódnak, melyek kívül esnek a tudatos kontrollon, így az fMRI-t nehezebb lenne becsapni

Klimavaltozas

  2005.01.10. 13:42
Két amerikai kutató szerint a Föld lassan laposodik a pólusokon és dagad az Egyenlítő környékén, amit a klimatikus változások során bekövetkező, tömegmozgással magyaráznak

Pikkelysomor

  2005.01.10. 13:35
Amerikában úgy tűnik megtalálták a pikkelysömör kialakulásának okát, mely a vizsgálatok szerint egy nyugalmi állapotot elérni nem képes fehérje

Gyogyulas ossejtekkel

  2004.12.25. 18:10
Agyvérzés következtében féloldalára megbénult és meg is némult egy 54 éves brazíliai asszony, de miután agyába beültették saját őssejtjeit, újra járni és beszélni tudott - jelentették be Rio de Janeiróban, ahol először próbálkoztak meg ezzel a gyógyító eljárással

AIDS-oltoanyag

  2004.12.06. 22:52
Stockholm, 2004. december 1. (MTI/APA) - Svéd kutatók éppen az AIDS világnapján engedélyt kaptak arra, hogy egerek után embereken is kipróbálják a rettegett immunhiány-betegség ellen általuk kidolgozott oltóanyagot.

Hazugsagvizsgalat

  2004.12.06. 22:50
Amerikai kutatók megállapították, hogy az agytumorok diagnosztizálására szolgáló MRI-készülékkel az is megtudható, a vizsgált személy hazudik-e, vagy sem. Azok ugyanis, akik nem mondanak igazat, az agyuk más területeit használják, mint akik nem hazudnak.

Robottars

  2004.12.06. 22:46
Tokió, 2004. december 1. (MTI/AFP) - Szenilitásgátló robottal rukkolt elő idős emberek számára egy japán cég.

Hazugok

  2004.12.06. 22:45
Washington, 2004. december 2. (MTI/Reuters) - Másképp működik az ember agya akkor, ha hazudik, mint amikor igazat mond - állapították meg amerikai kutatók.

Nikotinehseg

meriannb  2004.12.01. 15:11
Kéjes érzést kelt a nikotin

Internetkapcsolatok

informed  2004.11.28. 20:57
Könnyen szövődnek az Interneten intim és sokat jelentő barátságok, ám ez valódi veszélyt jelenthet a már meglevő kapcsolatokra. Ezt a kérdéskört elemzi Paula Hall pszichoterapeuta.

SMP

informed  2004.11.28. 20:54
Az amerikai kormány Élelmiszer és Gyógyszerellenőrző Hivatala, az FDA egy olyan gyógyszert törzskönyvezett, amely újfajta módszerrel kísérli meg a gyógyíthatatlan sclerosis multiplex elleni célzott támadást.

AIDS

informed  2004.11.28. 20:52
A kínai kormány engedélyével a közeljövőben embereken is kipróbálják a hazai fejlesztésű AIDS-vakcinát, amely DNS-vakcinából és vírushordozókból áll.

Akne

informed  2004.11.28. 20:50
Az FDA közelmúltban kiadott rendelkezésének értelmében azok az orvosoknak, akik felírják az Accutane nevű akne elleni gyógyszert, valamint generikus megfelelőit, továbbá a gyógyszert kiadó gyógyszerészeknek és az azt szedő betegeknek az adatait egy központi adatbázisban nyilván kell tartani. A szigorú rendelkezés oka az, hogy a gyógyszert születési rendellenességekkel hozták összefüggésbe.

Madarinfluenza

informed  2004.11.28. 20:47
A WHO ismét figyelmeztet, világméretű járványt okozhat a madárinfluenza

AIDS

informed  2004.11.28. 20:44
A WHO és az UNAIDS jelentése szerint rekordszintre nőtt a HIV-vírussal fertőzöttek száma

Madarinfluenza

informed  2004.11.28. 20:42
2007-re rendelkezésre állhat a madárinfluenza elleni oltóanyag

A fuz

boszorkany  2004.11.17. 11:34
A fuz egy nagyon hasznos noveny nagyon sok retu a felhasznalasi terulete.

Informed

meriannb  2004.11.14. 12:29
Az egyik legjobb egeszsegugyi portal

Fogalomtar

meriannb  2004.11.14. 12:22
Egeszsegugyi fogalomtar,kulcsszavas vagy beturendes kereses

stressz

tgy magazin  2004.11.13. 17:51
Az akut stressz javitja az immunrendszer mukodeset

Migren

patika magazin  2004.11.13. 10:58
Veglegesen megszuntetheto migren?

Boldogsag

patika magazin  2004.11.13. 10:52
A boldogsag kulcsa a sex?

Nagy orr:))

patika magazin  2004.11.13. 10:50
Nagy orr,nagyszeru szaglas.

Atkins-dieta

patika magazin  2004.11.13. 10:47
Ketsegek

Bosszu

patika magazin  2004.11.13. 10:44
Miert edes a bosszu?

 
♠MAGYAROK A VILAGBAN
 
HIRDETES

Tiszatavi Hazak

http://nonflats.weboldala.net/

http://nonflats.weboldala.net/plastycrec/index.html

 
♠Ip domain,stb vizsgalok
 
♠chat
 
♠Erdemes Megnezni
 
♠Hirportal
 
♠virusscan online
 
♠Virushirado
 
♠Money transfer
 
♠Kepeslapkuldo
 
♠Gyonyoru kepgyujtemeny-peetr oldala
 
♠e-mail

e-mailem

 

Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, egyszer mindenkinek érdemes belenéznie. Ez csak intelligencia kérdése. Tedd meg Te is. Várlak    *****    Új kínálatunkban te is megtalálhatod legjobb eladó ingatlanok között a megfelelõt Debrecenben. Simonyi ingatlan Gportal